Květnové IT Campy: Virtualizace v podání Microsoftu a Windows 8.1 v podnikové síti

V první polovině května máme pro vás připravené dva IT Campy:

5.5.2014, Praha – Virtualizace v podání Microsoftu

Virtualizační IT Camp vám předvede možnosti, které virtualizace v podání Hyper-V coby role Windows Serveru 2012 R2 ve spolupráci se System Center 2012 R2 nabízí. V rámci lab cvičení si mimo jiné vyzkoušíte, jak dosáhnout vysoké dostupnosti virtuálních strojů, jak pracovat s diskovými úložišti a sítěmi, jak fungují živé migrace, co to znamená a jak se dá zprovoznit Hyper-V replika a mnoho dalšího.

12.5.2014, Praha – Windows 8.1 v podnikové síti

Windows 8.1 IT campy jsou zaměřeny na nasazení a správu Windows 8.1 ve firemní infrastruktuře, přičemž probírat budeme zejména novinky, které Windows 8.1 obsahují v souvislosti s firemní infrastrukturou. Mimo jiné se podíváme na Workplace Join, nasazení Work Folders či Web Application Proxy, vyzkoušíme si Assigned Access, auto-triggered VPN, sideloading moderních aplikací, správu pomocí System Center 2012 R2 Configuration Manageru a Windows Intune a mnoho dalšího.

Co si přinést s sebou?

Bude pro vás připravena infrastruktura v podobě labů hostovaných v datacentru, a pokud si chcete den opravdu užít a otestovat pro vás podstatné technologie, zkontroluje, zda váš počítač splňuje všechny požadavky (OS Windows Vista a novější, Internet Explorer 8 a novější, rozlišení obrazovky alespoň 1280x800; kompletní seznam požadavků naleznete zde: http://technet.microsoft.com/en-us/virtuallabs/dn336436.aspx, nainstalujte komponentu .NET Framework 3.5 a následně si vyzkoušejte připojení k testovacímu labu zde: https://aka.ms/holtest.

Přijít můžete i bez notebooku, ovšem připravíte se tak o velkou část zábavy. Materiály a prezentace, použité během IT Campu, si odnesete s sebou, proto pokud nevezmete notebook, přineste si alespoň přenosný pevný disk, vše potřebné vám na něj nakopríujeme.

Agenda

  • 8:30 - 9:00 - registrace účastníků
  • 9:00 - 12:00 - přehledová prezentace technických novinek, podrobný pohled na vybrané části systémů, příprava lab prostředí
  • 12:00 - 13:00 – oběd
  • 13:00 - 17:00 - prezentace, dema a laby klíčových novinek

Pokud si tedy chcete zdarma vyzkoušet Windows 8.1 či Microsoft virtualizaci a dosud jste marně hledali volný den a spřízněné kolegy v oboru, naše IT Campy jsou ta správná šance.

- Kanty