Nová verze ExBPA ke stažení

Ke stažení je nyní k dispozici nová verze analytického nástroje pro MS Exchange Server ExBPA verze 2.6. Oproti předchozí verzi přináší několikero vylepšení:

1) Nový styl prohlížení reportů (záložky)
2) Scan types nyní můžete vybírat pomocí volících tlačítek
3) Nové je i sdružování stejných chyb u skupiny serverů, takže pokud máte jednu chybu na vícero serverech, nemusíte proklikávat jednotlivými reporty, ale budete mít výsledek uložen na jednom místě.
4) Přidala se nová koncovka do shellu, takže pokud provedete klik pravým tlačítkem na XML soubor, objeví se vám v kontextovém menu nabídka „View with Exchange Server Best Practices Analyzer“.
5) ExBPA nyní umí autentifikaci, pokud přistupujete k serveru krz proxy server, který ji vyžaduje.
6) Nový typ scanu ohledně zabezpečení „Permission structure check“, který prochází naming context jak na doménovém kontroleru, tak na Exchange serveru a vypíše hlášení, pokud je na jakékoli úrovni problém či blokace.
7) Nová podpora pro clusterované prostředí, která umožní pohled na hierarchii clusteru z hlediska organizace a majitele. Zároveň s tím se nově provádí kontrola závislostí jednotlivých služeb na systémových zdrojích.
8) Nový set pravidel pro kontroly oproti verzi 2.5 – včetně kontroly metadatabáze IIS serveru a událostí event sink. Zároveň přibyly nové položky do reportu – přesná verze ExBPA, který byl použit pro analýzu, nový objekt pro determinaci příšlušnosti Exchange serveru k doménovému řadiči a global katalogu, nově se kontrolují SSL certifikáty pro každý SMTP server a doménu, a zároveň se vypisují nové chyby v konektivitě, které jste dříve museli hledat v Runtime logu.

Všechny XML soubory analyzéru jsou od této verze digitálně podepsány a ExBPA provádí při každém spuštění kontrolu pravosti. Pokud je nalezena nesrovnalost, objeví se chybové hlášení.

Jako obvykle, informace k ExBPA zde, přímé stažení zde, popř. můžete navštívit přímo www.exbpa.com pro více informací.

KFL