Office 365: Nový App Launcher

Uživatele služeb Office 365 čeká po necelém roce další příjemná změna v podobě opět inovovaného hlavního panelu aplikací. Ten byl aktualizován tak, aby reflektoval narůstající počet služeb, které jsou uživateli nabízeny.

Novinkou je automatický mechanismus, který uživateli nabízí aplikace, které používal v posledních dnech nejčastěji. Ostatní se podobně jako v nabídce Start schovávají pod přehledem všech aplikací. Správci mají možnost uživateli nabídnout i vlastní dlaždice aplikací. Uživatelé mají možnost si na panel připnout aplikace dle libosti.

Další novinkou je zobrazení posledních dokumentů přímo v panelu aplikací podobně jako na hlavní stránce office.com. Uživatelé tak k nim mají mnohem rychlejší přístup odkudkoliv. Konsolidovány také byly odkazy na e-mail, kalendář, kontakty a úkoly. Nová dlaždice Outlook je nahrazuje. Ovšem i tak je možnost připnout si zástupce přímo na konkrétní sekce webové aplikace Outlook.

Živou ukázku a další informace o novém panelu aplikací najdete v článku New Office 365 web experiences to help you get started and simplify working with your apps and online documents. Tato změna bude v následujících týdnech distribuovány nejdříve do tenantů, které jsou členy takzvaného First Release (První vydání) programu.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)