Pozvánka: konference, workshopy, webináře

Níže jsme pro vás připravili přehled akcí, které jsou pro vás připraveny v příštích několika týdnech.

Coding Bootcamp
19. 5. 2016 – Praha

V rámci pražského Coding Bootcampu budete mít možnost se naučit vše, co potřebuje moderní webový vývojář. Abyste měli představu, co bude náplní intenzivního kurzu, pořádají organizátoři setkání v Node5, kde se s nimi můžete poznat a na cokoliv se zeptat. Během 90 minut se také dozvíte, co obnáší webové vývojářství a jak se vztahuje k dalším disciplínám, naučíte se něco z HTML5, CSS3, JavaScriptu i PHP a zjistíte, jakou roli můžete hrát na pracovním trhu, kde čekají příležitosti a kam vás kurz posune.
Registrace zde.

Reporting s Microsoftem aneb dejte datům tvář25. 5. 2016 – Zlín

Na konci října 2015 Microsoft odtajnil svou vizi a směr, kterým se chce vydat se svou reportovací platformou. Data pro vizualizaci máme, troufnu si říct všichni, tak se pojďte podívat, z čeho můžete vybírat. Pokud jste s žádným, reportovacím nástrojem zatím do styku nepřišli, nevadí, aspoň si uděláte přehled. S reportovacími nástroji pracujete denně? Nevadí, aspoň se podíváte, co nového. Vše bude prezentováno na praktických ukázkách.
Registrace zde.

Azure ISV DevCamp
26. 5. 2016 – Praha/online

Co je Microsoft Azure? Jak na něm hostovat vysoce škálovatelné aplikace? Dá se řídit bez jediného kliknutí? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto a další podobné otázky, přijďte na jednodenní školení o Microsoft Azure. Pokryjeme nejčastěji žádané oblasti a dáme vám na výběr, jaká témata by vás zajímala navíc.
Registrace na zde, online přenos zde.

Nástroje a služby pro mobilní vývoj
30. 5. 2016 – Praha/online

Rádi byste optimalizovali vývoj svých aplikací na různé platformy a nevíte jak? Zajímá vás, jaké jsou poslední trendy tvorby aplikací nezávisle na zařízení, které uživatel používá? To jsou hlavní témata této konference. Dozvíte se, jaké změny přináší akvizice Xamarinu Microsoftem, jak se liší vývoj na Windows a na Macu, jak správně pokrýt celý cyklus od vývoje, přes testování až po nasazení a údržbu aplikace nezávisle na cílové platformě.
Registrace zde a online přenos zde.

Xamarin workshop
13. 6. 2016 – Praha/online

Workshop navazuje na Multiplatformní konferenci. Prakticky si ukážeme, jak se tvoří aplikace pomocí Xamarinu, jaké jsou rozdíly mezi Xamarin Studiem na Macu a Visual Studiem na Windows, jak nastavit DevOps a jak využít HockeyApp k nasazení.
Registrace a online přenos zde.

ONLINE akce:

TechDays Online - Powered by MVPs 18. – 19. 5. 2016

Na této dvoudenní technické online konferenci se s vámi MVP odborníci podělí o znalosti z dvou klíčových oblastí dnešní doby - Data into Intelligence from Analytics on Azure and Cortana Intelligence, DevOps.

Building a Universal Windows Platform app using Angular
19. 5. 2016

S Windows 10 a Univerzální platformou Windows (UWP) můžete nyní tvořit aplikace, které pokryjí různá zařízení: od Raspberry Pi2, teblety, telefony, Xbox One nebo dokonce HoloLens. A co je na tom nejlepší? K tomu, abyste takovou aplikaci vytvořili, nemusíte vědět nic o C# nebo XAML. Dnes si ukážeme, jak můžete tvořit UWP aplikace za pomoci známé webové technologie AngularJs.

Managing your JavaScript development using Visual Studio Team Services
26. 5. 2016

Visual Studio Team Services nabízí sadu cloudových služeb pro správnu všech spektů vašeho vývojového procesu. V tomto webináři si ukážeme, jak můžete nastavit kontinuální integraci a proces nasazení pro webové aplikace s JavaScriptovým základem.

Visual Studio Code for JavaScript developers
2. 6. 2016

Když děláte webový vývoj nebo tvoříte cloudové aplikace potřebujete editor kódu, který je rychlý a odlehčený. Ale stále potřebujete některé funkce editoru, které vám umožní psát kód efektivně a ladit vaše aplikace přímo z editoru. Právě proto, jsme vytvořili Visual Studio Code: bezplatný, odlehčený editor kódu, který běží napříč platformami. V tomto webináři se budeme zabývat specifiky pro psaní JavaScript aplikací.

- Irena