Tip: Doplňky pro sadu Office i SharePoint

Ačkoliv se to může zdát neskutečné, i v sadě Office mohou některým uživatelům chybět drobnosti či funkce vhodné právě pro jeho užití či jeho organizaci. Víte, že do sady Office i do SharePoint portálu můžete pořídit doplňky třetích stran bez nutnosti vlastního programování? Doplňky, které nabídnou šablony firemních dokumentů, rezervaci taxi služby, naplánují efektivní čas schůzky či propojí informace v elektronické poště s CRM.Tyto doplňky nejsou tradičními aplikacemi, které se instalují nad sadu Office a v minulosti tak její chod zpomalovaly. Jsou to moderní aplikace fungující většinou v kooperaci s další online službou. Fungují tak v prostředí plného Outlooku, jeho webové verze ve službách Office 365, lokálním SharePoint portále nebo jeho online variantě.

Connect Office 365 to all the services you need to power your business.

V obchodu s doplňky na adrese store.office.com najdete aplikace pro Excel, Outlook, PowerPoint, Project, SharePoint, Word i OneNote. Mohou být placené, ale najdete i ty dostupné zdarma a přímo od společnosti Microsoft. Namátkou pro vaši inspiraci vybíráme...

Template Chooser zajistí, že uživatelé budou skutečně využívat šablony a vzory dokumentů, které mají.

DocuSign for Outlook podepíše podstatné dokumenty za vás.

Uber Ride Reminder pomůže naplánovat jízdu před schůzkou mimo vaši kancelář.

Lucidchart Diagrams umožní snazší vytváření diagramů, procesů, myšlenkových map a vizualizací všeho druhu.

FindTime umožní najít správný termín schůzky, který vyhovuje všem účastníkům. Tenhle doplněk si ještě blíže popíšeme i zde na blogu.

Salesforce Lightning propojí Outlook s vaším online CRM systémem.

TeamViewer nabídne vzdálenou pomoc v rámci probíhající komunikace na kliknutí.

Zendesk dovolí z příchozích zpráv jednoduše vytvořit tikety v helpdesk systému a reagovat na ně.

Boomerang naplánuje odpovědi na příchozí zprávy, připomene, že kolegové nereagovali na vaše otázky či pomůže se sdílením informací o dostupnosti.

Wrike užijete ve chvíli, kdy potřebujete řídit menší tým a ještě jste si neoblíbili Planner.

MailChimp na pár kliknutí myší rozešle hromadnou korespondenci od aktuální nabídky elektronického obchodu přes zpravodaj místní samosprávy.

My SharePoint Sites vizualizují složitou strukturu SharePoint portálu.

Translator přeloží dokumenty či slovíčka, která ještě nemáte ve svém osobním slovníku.

Tím ovšem výčet nekončí, na stránkách store.office.com najdete tisíce dalších doplňků, které vám pomohou s každodenními úkoly. A kdyby se vhodný nenašel, není problém jej napsat vlastními silami pomocí příkladů a dokumentace na dev.office.com, či s pomocí zkušenějšího partnera společnosti Microsoft.

A pokud máte ve svém okolí studenta univerzity, vývojáře, může tento za nově napsaný doplněk pro sadu Office aktuálně vyhrát zajímavé ceny.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)