Fakt hustý ... BYLO PLNO ...

Dne 28.1.09 (Praha) a 4.3.09 (Brno) proběhla Microsoft Design Academy (MDA 2.0), a tak je na čase, napsat pár postřehů (fotky z MDA na konci postu). Nejdříve jsem vám chtěla napsat takové to klasické zhodnocení s fakty, ale jsme na blogu, a tak si dovolím se s vámi podělit i o informace ze zákulisí :

Do 2 dnů po ohlášení MDA bylo v Praze plno, v Brně byla situace obdobná tzn. desítky lidí zůstali na waitlistu → prezentace připravuji a dám je na web, aby byly k dipozici i těm, na které se v tomto ročníku nedostalo.

Dotazníkové okénko:
Nejvíce se vám líbila prezentace:
Z profesionálního 3D prostředí do XNA velmi těsně následovaná prezentací Hračky nejen pro designery.
Většina z vás má zájem o odběr elektronického zpravodaje s "Designérským okénkem", kam dáváme informace pro designery.

Dotazníková perlička:
Někteří jste řešili jídlo → přestože jsou v našich řadách odborníci na dobré jídlo (http://blogs.msdn.com/vyvojari/archive/2008/09/22/developer-s-va_5901_e_0D01_kou.aspx), jsme technologická společnost se zaměřením na vývojáře, designery či IT odborníky, a tak jídlo přenecháváme cateringovým společnostem. A jak se říká: "Lepší bageta v hrsti, než-li guláš na střeše" :)

... fakt hustý Brno:
Je úterý 3.3.09 chvilku před půlnocí. Zvoní mobil a kolega Petr Tichý mi oznamuje, že má teplotu 39,2 °C. Právě on je jedním ze speakerů na MDA 2.0. Nikdo jiný ho nemůže zastoupit. Na přesunutí akce na jiný termín už není čas. Ráno 4.3. máme naplánovaný odjezd na 5:30, ale není jisté, zda "viróza" půjde překonat a Petr dorazí. Dohoda mezi námi byla, že se bude snažit ten zrádný bacil porazit, a kdyžtak odřídím cestu do Brna já.

Po zbytek noci se mi hlavou honil ten nejhorší katastrofický scénář, jak pojedu svým autem (s týden propadlou technickou), jak mě staví Policie, jak stojím před lidmi a oznamuji jim, že akce se ruší .....

Ve 4:30 budíček. V 5:30 jsem psala Petrovi, že jsem v práci a jak je na tom. Dokonce jsem si sebou vzala tenisky na řízení, protože ve Steelkách řídit neumím. Akorát zaparkoval. Choroba z něj čišela, ale nevzdal to, nenechal mě ve štychu a vyrazili jsme na cestu směr Brno.

V 7:30 jsme byli na místě. Připravili jsme místnost, občerstvení a začínali jste pomalu plnit zasedačku. Petr postupně měnil barvy. Vystřídal snad celé barevné spektrum duhy, ale před účastníky dělal, že je vše vpořádku.

Blížil se čas začátku a volám druhému kolegovi Michalovi Neuwirthovi. Ptám se, kdepak jsi? Odpověď zněla - v Třebíči ... V ten okamžik, když to řekl, se zatočil svět. Pak ale následoval nějaký Michalův vtípek a už na mě mával od vrat, že je tu a jde.

Další změnou v Brně byla úprava programu z důvodu nepřítomnosti speakera prezentace Kdy bude Web 3.0? v Čechách. A pak bylo třeba sdělit i fakt, že Surface s námi nedorazil, ale je v Ženevě. Do Brna dorazí 22.4.09 a v rámci MWA bude pro všechny účastníky MDA 2.0 v MICu k dispozici.

A myslíte si, že tím všechny ty peripetie skončily? Jste na omylu. Volám dalšímu, tentokráte již externímu, speakerovi, kde už je (dle dohody najížděli všichni až na čas své prezentace)? Odpověď, kterou jsem slyšela bych charakterizovala 2 x otočení kolem světa. A tak se program opět upravil.

Nakonec všechno dopadlo dobře, všechny prezentace proběhly. Musím říci, že brněnští účastníci MDAčka byli chápající, velmi aktivní a vytvořili neopakovatelnou atmosféru, díky které se všechny problémy bravurně překonaly. Ptali jste se a vzniklo spousta podnětů na příští ročník.

Tímto bych chtěla všem účastníkům MDA 2.0 (Praha, Brno), speakerům a všem zainteresovaným poděkovat. Ještě jedno poděkování letí do MICu a jedno midv za ochotu a pomoc. Loučím se povzdechnutím, že lidský faktor a Vyšší moc jsou nevyzpytatelné...

Hezký víkend všem,

Majka

MDA 2.0 v Praze  Štěpán Bechynský MDA 2.0 Praha  Michal Neuwirth & Petr Tichý MDA 2.0 Praha  MDA 2.0 PrahaSymbio - Kamil Skramuský - MDA 2.0 Praha  beVirtual - Martin Dvořák, MDA 2.0 Praha  MDA v Brně  SPAFI, Visual Connection - Jan Buriánek, MDA 2.0 BrnoMichal Neuwirth & Petr Tichý MDA 2.0 - Brno  SPAFI, Visual Connection - Jan Buriánek, MDA 2.0 Brno  Symbio - Kamil Skramuský - MDA 2.0 - Brno  beVirtual - Martin Dvořák, MDA 2.0 - Brno