Lab Management Guide e-book ZDARMA

imageSpráva virtuálních testovacích prostředích je pro mnohé vývojářské týmy velmi aktuální téma. Tak, jak jsou vývojáři schopni kontinuálně tvořit a dodávat nové verze, potřebují je také průběžně testovat na různých konfiguracích a edicích operačních systémů s různými edicemi web browserů a dalšího softwaru. Typický scénář denního buildu a také denního testování je nainstalovat serverovou část webového řešení na “čistý” server a otestovat klientský HTML software na posledních 4 verzích OS Windows (XP, Vista, W7, W8) se všemi nejčastějšími browsery.  image 

Toto je samozřejmě třeba dělat plně automaticky ideálně pomocí virtualizace a k těmto účelům slouží právě nástroje Visual Studio Lab Management. Je součástí Visual Studio TestProfessional (není třeba cokoli kupovat navíc) a slouží právě k výše uvedené automatizaci tvorby a použití virtualizovaného testovacího prostředí.

V knize se dozvíte jak plánovat a tvořit jednoduchá ale i velmi složitá testovací prostředí a to třeba i s využitím Azure VM.  

imageimageimage

Knihu napsala skupina lidí Visual Studio ALM Rangers s velkými praktickými zkušenostmi, stahovat můžete zde: http://vsarlabman.codeplex.com/releases  v pdf nebo včetně dalších souborů a předpřipravených šablon.

Další publikace jako Visual Studio and Cloud Based Mobile Device Testing, TFS Upgrade Guide, ALM Rangers DevOps Tooling and Guidance, atd. od ALM Rangers najdete seřazeny dle data vydání zde

Buri