RemoteIE–testování IE i mimo Windows

Abyste otestovali svou webovou aplikaci v nejnovějším Internet Exploreru, už nemusíte instalovat virtuální mašinu s novým operačním systémem, dokonce ani nepotřebujete Windows. Pomocí RemoteIE můžete Internet Explorer streamovat jak na starší verze Windows, tak na Linux, Mac OS, Android nebo Windows Phone. Aplikace se chová jako poslední verze IE, obsahuje i F12 Developer Tools, ale má jistá omezení (viz níže).

Je potřeba absolvovat sérii jednoduchých úkonů: přihlásit se na webu https://remote.modern.ie/ svým Microsoft Accountem, vybrat si lokalitu (datacentrum) a stáhnout klienta Azure RemoteApp pro svůj systém.

image

 

image

Aplikace potom nabízí ke spuštění Internet Explorer:

Instructions Step 3

RemoteIE je postavené na službě RemoteApp, která je jako Preview dostupná v Microsoft Azure. K virtualizaci IE nepotřebujete předplatné Microsoft Azure, pokud jej ale máte a využijete RemoteApp, můžete takto šířit různé aplikace na různé platformy (např. Office).

Je dobré mít na paměti:

  • Obě služby (Azure RemoteApp a RemoteIE) jsou Preview, takže může docházet k jejich přerušení.
  • Aby se šetřily zdroje, je připojení časově omezeno – uživatel bude od IE odpojen po 10 minutách neaktivity, maximální doba spojení je 60 minut.
  • RemoteIE je určeno pro testování a nenahrazuje primární prohlížeč – jakákoliv změna nastavení nezůstane zachována.
  • Není možné prohlížet lokální stránky a weby schované za firewallem (pokud nemají veřejný endpoint).
  • Výkon není srovnatelný s provozem IE přímo na počítači – RemoteApp nevyužívá akceleraci grafiky.

Martin