SQL Server Data Tools – SQLaři nehrajte v týmu druhé housle!

Databázoví vývojáři a administrátoři mnohdy téměř závidí svým čistě vývojářským kolegům kteří pracují v C#, Javě či jiném jazyku komfortní IDE které jim usnadňuje práci od plánování přes vývoj, správu zdrojových kódů, testování, buildy až po nasazení a monitoring aplikací.

Aby se IT odborníkům zjednodušila práce s objektovým modelem SQL serveru, T-SQL jazykem, nebo BI objekty a konstrukcemi existuje ke stažení ZDARMA již delší dobu nástroj Microsoft SQL Server Data Tools (SSDT). Umožňuje databázistům s pracovat s kódem stejně stejně jako to dělají ostatní vývojáři tj .

  • Práce s kódem verzování TFSvc, GIT atd.
  • SQL Refactoring
  • SQL Unit testování
  • Schema compare
  • Build a Deployment (Pre a Post Deployment)
  • Kontinuální integrace

 

SSDT využívající veškerých služeb Visual Studio IDE do kterého integruje části potřebné pro vývoj testování a nasazování databázových a BI MS SQL řešení. Funkčnost byla přidávána do “prázdné obálky” Visual Studia nazývané Visual Studio Shell, pro všechny kteří nebo do již nainstalované verze Visual Studio Professional.
clip_image002clip_image002[4]
Historicky existovali dvě oddělené verze, SQL Server Data Tools (SSDT) přidávající SQL database Project a SQL Server Data Tools - Business Intelligence (SSDT-BI) určena pro tvorbu BI řešení obsahující SQL Server Analysis Service Projects, SQL Server Reporting Services Projects, a SQL Server Integration Services Project:image

Vždy však bylo třeba pečlivě poladit vhodné SSDT k edici SQL Serveru a VStudia což způsobovalo dosti problémů.

Nově je vše připravováno v jednotném instalačním balení SSDT Download nejnovějšího SQL Server Data Tools  podporující SQL Server 2016 CTP2, Integration Services for SQL Server 2016 CTP2, Azure SQL Database a Azure SQL Data Warehouse.

A co vše můžete s SSDT dělat ?
* Přečte si starší podklad HOL Exploring SSDT in Visual Studio
* Spusťte si praktické video z konference Ignite
* Prohlédněte jiná videa s tématem SSDT na Ch9

Jiří Burian