Studenti! Buďte připraveni na nový školní rok díky technologiím od Microsoftu!

microsoft-imagine

Zahajte nový školní rok naplno a využijte všech možností, které dává Microsoft vám, studentům.

Microsoft Imagine

Možná jste již slyšeli o DreamSparku, třeba ho i využili, nyní se DreamSpark přejmenovává na Microsoft Imagine! Pokud Microsoft Imagine neznáte, jedná se o službu, která vám umožňuje získat nejen spoustu softwaru, který můžete například využít pro vývoj her nebo aplikací, ale třeba také i Azure předplatné, které je pro studenty zcela zdarma (bez nutnosti zadávat číslo kreditní karty) a umožňuje vám hostovat webové aplikace, databáze, využívat push notifikací nebo služeb, které umožňují velmi jednoduše vytvářet mobilní aplikace. Více informací o tom, jak Azure předplatné získat najdete zde.

Office 365

Spousta škol přes prázdniny přešla na systém Office 365. Ten umožňuje využívat cloudovou poštu v podobě Exchange Online, SharePoint Online na vytvářeních intranetu (např. pro různé projekty, předměty apod.), OneDrive jako úložiště školních dokumentů, Skype pro firmy pro komunikaci v reálném čase pomocí videokonferencí nebo chatu nebo třeba Office Online pro základní práci s dokumenty Office přímo z vašeho prohlížeče. Můžete také využít Office Sway pro jednoduchou tvorbu prezentací na webu.

Pokud má vaše škola multilicenční smlouvu s Microsoftem, je velmi pravděpodobné, že máte k dispozici sadu desktopových aplikací Office 365 ProPlus zdarma. Pokud vám vaše škola dává přístup do Office 365, tak si aplikace Office můžete stáhnout z přímo z portálu Office. Pokud Office 365 účty nemáte, ale máte třeba aspoň školní mailovou adresu, můžete zkusit získat aplikace Office sami, pomocí self-service portálu.

Online vzdělávací kurzy

Také máte možnost využít online vzdělávacích kurzů zdarma. Na Microsoft Virtual Academy (MVA) najdete kurzy zaměřené nejen na vývojáře, ale i na IT profesionály. Můžete se díky nim zanořit do témat jako Xamarin, C#, JavaScript, Windows 10, Windows Server, Microsoft SQL a dalších. Dalším velmi zajímavým zdrojem je i Channel9, kde můžete najít spoustu zajímavých videí, rozhovorů, záznamů z akcí nebo třeba seriálů jako jsou Hovory od křivého stolu z naší vlastní tvorby.

OneNote

OneNote je poznámkový blok od Microsoftu. V kombinaci s OneDrive a službami Office 365 tvoří velmi užitečný balíček služeb. Můžete ho používat třeba jako školní sešit (praktickou zkušenost najdete zde). Vaši učitelé pak mohou používat OneNote pro předměty a díky tomu interaktivně rozšířit své hodiny.