Áfaérték a Számítás alapja és a Számítási módszerek lapján
A cikk leírja, hogy a Számítás alapja mezőben található értékek és a Számítási módszer értékei hogyan határozzák meg az értékesítési és beszerzési tranzakciók adó(it).
A számítás gyorslapon és az áfa kód lapon lévő számítás alapot az határozza meg, hogy melyik összeg használatos a megfelelő adó értékek az áfa kód értékek oldalán lévő értékekből történő kivételéhez. A számítási mód mező módszerével kombinált számítás alapja mezőben lévő a összeg típusa határozza meg, hogy hogyan találja meg a tranzakcióhoz a megfelelő adó értéket.
A mezőértékek különféle kombinációi igen különböző áfaszámítási módokra adnak lehetőséget, ahogy az a következő példákban is látható. A példák ugyanazokat az áfaintervallum értékek használják, amelyek az áfa kód értékek oldalán állíthatók be minden áfakód esetében. A lap megnyitásához kattintson az Áfakódra > A forgalmi adó kód lap értékeire.
Fontos
Ha az áfakódok bármelyikének számítási alapja a sor összegétől vagy egységtől függ, akkor aszámítási módszer mezőjének értékét a sorra kell beállítani a főkönyv paramétereinek oldalán. |
Soronkénti nettó összeg
Válassza ezt az opciót a számlasorok nettó összegén alapuló áfa értékek meghatározására, minden egyéb adó kizárásával.
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összegintervallum | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 - 0 (> 100) | 10% |
Bankjegy
Az utolsó intervallumban szereplő nulla (0) felső határ azt jelenti, hogy minden olyan összeg, amely meghaladja a 100-at ebbe az intervallumba esik.
Számítás alapja: nettó összeg soronként
Számítási mód: Intervallum
8 darab lámpát vásárol, amelyek egyenként 25.00 kerülnek.
A számlasor nettó értéke 200.00.
Az áfa számítása a következő:
Áfa összesen = 50 x 30% + 50 x 20% + 100 x 10% = 15 + 10 + 10 = 35,00
Teljes számlaösszeg = 200,00 + 35,00 = 235,00
Változat
Ha a számlán két sor szerepel, amelyekben egyenként négy cikk van, akkor a soronkénti nettó összeg 100,00 euró, az áfa számítása pedig a következő:
1. sor áfája = 50 x 30% + 50 x 20% = 15 + 10 = 25,00
2. sor áfája = 50 x 30% + 50 x 20% = 15 + 10 = 25,00
Áfa összesen = 25,00 + 25,00 = 50,00
Teljes számlaösszeg = 200,00 + 50,00 = 250,00
Egységenkénti nettó összeg
Válassza ezt az opciót a az egyes egységek értékein alapuló áfa értékek meghatározására, minden egyéb adó kizárásával. Ha egy számítás alapon alapuló egység van bejelölve, akkor is egy egységet kell megadni az áfakódhoz.
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összeg | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 - 0 (> 100) | 10% |
Számítás alapja: nettó összeg egységenként
Számítási mód: Teljes összeg
8 darab lámpát vásárol, amelyek egyenként 25.00 kerülnek.
A számlasor nettó értéke 200.00.
Az áfa számítása a következőképpen történik: Egységenkénti áfa = 25,00 x 30 % = 7.50 Összes áfa = 7,50 x 8 egység = 60.00 Teljes számlaösszeg = 200,00 + 60,00 = 260.00
Számlaegyenleg nettó összege
Válassza ezt az opciót a számlasorok nettó összegén alapuló áfa értékek meghatározására, minden egyéb adó kizárásával.
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összeg | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 -0 (> 100) | 10% |
Számítás alapja: Számlaegyenleg nettó összege
Számítási módszer: Intervallum Egy értékesítési számlában 2 sor szerepel mindkét sorában 4 lámpával, egyenkénti értékük 25,00. Számlaegyenleg nettó összege 4 x 25,00 + 4 x 25,00 = 200,00. Az áfa számítása a következőképpen történik: Összes áfa = 50 x 0,30 + 50 x 0,20 + 100 x 0,10 = 15 + 10 + 10 = 35,00 Teljes számlaösszeg = 200,00 + 35,00 = 235.00
Soronkénti bruttó összeg
Válassza ezt az opciót a számlasorok értékein alapuló áfa értékek meghatározására, minden erre a sorra vonatkozó egyéb adóval együtt.
Bankjegy
Egy áfacsoportban csak egy áfakód lehetséges ezzel a kiválasztással a számítási alap mezőben.
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összeg | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 - 0 (> 100) | 10% |
Számítás alapja: Soronkénti bruttó összeg Számítási módszer: Intervallum Ezen kívül van egy másik áfakód minden lámpán 5,00 speciális vám kiszámításához. A vámot a nettó összeghez kell hozzáadni, még az áfa számítása előtt. 8 darab lámpát vásárol, amelyek egyenként 25.00 kerülnek. A számlasor nettó értéke 200.00. A számlasor bruttó összege 8 x 25.00 + 8 x 5,00 = 240,00. Az áfa számítása a következőképpen történik: Összes áfa = 50 x 0,30 + 50 x 0,20 + 140 x 0,10 = 15 + 20 + 14 = 39,00 Összes vám = 5,00 x 8 = 40,00 Teljes számlaösszeg = 200,00 + 39,00 + 40,00 = 279,00
Változat
Ha a számlán két számlasor szerepel, amelyekben egyenként négy cikk van, akkor a számlasoronkénti nettó összeg 100,00. A számlasoronkénti bruttó összeg (4 x 5.00 vámmal együtt) 120.00 lenne, és az áfa létrehozása a következőképpen történik: Számla sor 1 áfája = 50 x 0,30 + 50 x 0,20 + 20 x 0,10 = 15 + 10 + 2 = 27,00 Számla sor 2 áfája = 50 x 0,30 + 50 x 0,20 + 20 x 0,10 = 15 + 10 + 2 = 27,00 Összes áfa = 27,00 + 27,00 = 54,00 Összes vám = 5,00 x 8 = 40,00 Teljes számlaösszeg = 200,00 + 54,00 + 40,00 = 294.00
Egységenkénti bruttó összeg
Válassza ezt az opciót az egység értékein alapuló áfa értékek meghatározására, minden egyéb adóval együtt.
Bankjegy
Egy áfacsoportban csak egy áfakód lehetséges ezzel a kiválasztással a számítási alap mezőben.
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összeg | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 - 0 (> 100) | 10% |
Számítás alapja: Egységenkénti bruttó összeg Minden lámpán 5,00 speciális vám van. A vámot a nettó összeghez kell hozzáadni, még az áfa számítása előtt. 8 darab lámpát vásárol, amelyek egyenként 25.00 kerülnek. Az egységenkénti bruttó érték 30,00. Az áfa számítása a következőképpen történik: Összes áfa = 30 x 30% = 9.00 Összes áfa = 9,00 x 8 = 72,00 Teljes vám= 5.00 x 8 = 40.00 Teljes számlaösszeg =200.00 + 72,00 + 40,00 = 312.00
Egyéb áfaösszegeket tartalmazó számlaösszeg
Válassza ezt az opciót a számla összes értékén alapuló áfa értékek meghatározására, minden egyéb adóval együtt.
Bankjegy
Egy áfacsoportban csak egy áfakód lehetséges ezzel a kiválasztással a Számítási alap mezőben
Példa
Az áfakulcsok a következő intervallumokra vannak beállítva.
Összeg | Adómérték |
---|---|
0 - 50 | 30% |
50 - 100 | 20% |
100 - 0 (> 100) | 10% |
Számítás alapja: Egyéb áfaösszegeket tartalmazó számlaösszeg Számítási módszer: Intervallum
Minden lámpán 5,00 értékű speciális vám van. A vámot a nettó összeghez kell hozzáadni, még az áfa számítása előtt.
8 darab lámpát vásárol, amelyek egyenként 25.00 kerülnek. A számlasor nettó értéke 200.00.
A számla bruttó összege 200.00 + (8 x 5,00) = 240,00.
Az áfa számítása a következőképpen történik: Összes áfa = 50 x 0,30 + 50 x 0,20 + 140 x 0,10 = 15 + 10 + 14 = 39,00 Összes vám = 5,00 x 8 = 40,00 Teljes számlaösszeg = 200,00 + 39,00 + 40,00 = 279,00
További tájékoztatás: Teljes összeg és az Intervallum számítási beállítások az áfakódokhozÁfaszámítási módszerek az Eredet mezőben
Visszajelzés
https://aka.ms/ContentUserFeedback.
Hamarosan elérhető: 2024-ben fokozatosan kivezetjük a GitHub-problémákat a tartalom visszajelzési mechanizmusaként, és lecseréljük egy új visszajelzési rendszerre. További információ:Visszajelzés küldése és megtekintése a következőhöz: