SCE - nejvýhodnější způsob pořízení Visual Studia, MSDN i Azure

SCEJB

Pro podnikové DevOps týmy i IT společnosti hledající výhodný způsob jak dlouhodobě, standardizovaně a flexibilně využívat vývojářské nástroje, testovací prostředí  Azure i aplikační platformu Microsoft je připravena licenční smlouva – Server and Cloud Enrollment (SCE). Pomocí flexibilního licencování SCE může zákazník nebo partner získat:

1. Nejnovější aplikační produkty včetně Visual Studia/MSDN s největší slevou

2. Unikátní možnost flexibilně kombinovat trvalé licence s licencemi pronajatými

3. Certifikovaní partneři mohou "upgradovat" své  interní MPN MSDN licence na plnohodnotné

4. Ideální i pro menší IT organizace a společnosti využívající Azure

5. Při konsolidaci MSDN licencí lze zpětně "vykreditovat-odečíst" stávající běžící smlouvy 

SCE má atributy a výhody„velké podnikové smlouvy“ Enterprise Agreement a také je touto smlouvou zastřešena. Na rozdíl od ostatních podobných smluv není uzavření SCE smlouvy limitováno stovkami počítačů. Je určena i pro menší a vývojářské společnosti, které mají skupinu minimálně 20ti vývojářů a IT odborníků využívající software Microsoft v rámci Dev-Test-Ops procesů.

Principy smlouvy SCE, zejména s ohledem na Dev/Test prostředí:

  • Smlouva je platná 3 roky s možností dalšího obnovení, typicky s rozloženou platbou na třetiny každý rok.
  • Minimální množství Dev/Test licencí, které umožňují smlouvu otevřít je libovolná kombinace 20 licencí MSDN Platforms nebo nebo VS/MSDN Enterprise které jsou trvalého rázu.
  • Ve společnosti musí být pokryti všichni aktivní uživatelé MSDN aktivní MSDN licencí a to včetně těch, kteří používají starší verze.
  • Další licence je možno přikupovat i v jiných, nižších edicích většinu z nich  nejen běžným způsobem ale i formou ročního pronájmu netrvalé licence.
  • Do smlouvy lze přiřadit jen určité typy produktových skupin a vždy to musí být včetně Software Assurance.

Bližší popis v angličtině najdete zde:


Speciální až 68% sleva pro Certifikované partnery Microsoft

Pro Certifikované partnery společnosti Microsoft s vývojářskou certifikací Gold a Silver máme připravenu zcela nestandardní variantu SCE, pomocí které mohou tyto společnosti získat komerční plnohodnotné licence Visual Studia Ultimate případně i další Visual Studio produkty. Ty na rozdíl od propůjčených netrvalých MSDN z MPN programu mohou použít na placené projekty pro konkrétní zákazníky (viz. Rozdíl mezi placeným MSDN a Partnerským MSDN). Obecně se jedná speciální upgrade MPN MSDN licencí na plnohodnotné dlouhodobé komerční MSDN asi jen za čtvrtinu běžné ceny nebo přikoupení dalších licencí se slevou 20% oproti SCE cenám. Vyžaduje individuální jednání a speciální dodatek SCE smlouvy.

Přibližné a velmi orintační porovnání předpokládaných koncových cen (VS/ MSDN Enterprise 1 rok, nová trvalá licence L+SA a jednou i prodloužení SA jen pro porovnání rozdílu Nové licence "L+SA" a Prodloužení "SA" ), cena EUR bez DPH:

Licenční model pořízení licence Přibližná cena / rok
Přímý nákup VS Enterprise včetně MSDN na rok v MSStore 3 854 EUR
Pořízení v rámci Open Value ( tříletá smlouva) 3 772 EUR
Certifikovaní MPN partneři v Open Value 3 017 EUR
Server and Cloud – nejnižší Level A 2 888 EUR
Server and Cloud prodloužení formou SA 1 502 EUR
Server and Cloud  Level A – dokup MPN Cert.partner 2 310 EUR
Server and Cloud  Level A – upgrade MPN Cert.partner 1 201 EUR

 

Pozn. U maloobchodního modelu z MSStore je přepočítána cena na rok aby byla porovnatelná s ostatními položkami. (Platba MSStore za první rok je 6114 EUR). Všechny ceny obsahují maloobchodní prodejní marži a nejsou do nich zahrnuty jiné domluvené speciální podmínky.


12/01/2016:  Update podmínek a přidání cen

 


Jiří Burian